O hre

 

SLUČKA PRE DVOCH
(alebo Ďalšia domáca slovenská šibenica)

Istá doba si žiada istý strach. Ale vyzerá to tak, že strach pred skorumpovaným svetom je hlbšej povahy a v každej dobe má rovnaký priebeh. A strach môže spravodlivého človeka zahnať bárs aj na povalu, pod zem, pod sukňu. Pred skorumpovaným svetom. A vzťahový trojuholník v príbehu Ivana Bukovčana sa ani nemusel stať. Ide iba o to, kto sa kde s kým stretol, alebo komu kto čo naozaj verí. Kde je hranica reality a sna? Pravdy a lži? Ako sa skrývame pred strachom my dnes? Aj o tom, že každý máme svoje ulity, akí sme egoisti a zatrpknutí maniaci, je príbeh slovenskej klasiky hranej po anglicky na motívy hry Slučka pre dvoch alebo domáca šibenica autora Ivana Bukovčana. V úprave Zuzany Kolejákovej a preklade Lucie Faltin pre Bridgin’ Drama režíruje Vojtech Koleják.

Hudba: Adam Dekan

Produkcia: Bridgin’ Drama

Autor: Ivan Bukovčan

Autor svetelneho dizajnu: Ondrej Kaprálik

Preklad: Lucia Faltin

Úprava a dramaturgia: Zuzana Kolejáková

Koncept a réžia: Vojtech Koleják

Hrajú:
Angelika Horváthová
Nevena Popovic
Greg Fabian
Daniel Hall

Najbližšie hráme


Repríza: V stredu 25.5. 2022 doobeda v DPOH Bratislava – pre školy

Repríza: V stredu 25.5. 2022 doobeda v DPOH Bratislava – pre všetkých

Inscenačný tím

 • Vojtech Koleják
  Vojtech KolejákKoncept a réžia

  Vojtech vyštudoval Prírodovedeckú fakultu odbor učiteľstvo matematika a chémia a divadelnú réžiu a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave u prof. Strniska a doc. Ondrisku. Venuje sa presahu divadla do bežného života, pouličnej performancii, aplikovanému divadlu, pod značkou Trieska v oku a interaktívnemu a edukatívnemu divadlu pre deti a mládež Divadlo ZáBaVKa, ktoré vedie spolu s manželkou dramaturgičkou a režisérkou Zuzanou Kolejákovou. Pod vlastnou značkou Trieska v oku režíroval napr. Amputované duše v Mestskom divadle Žilina, Príbeh o človeku v Ticho a spol a III gaštanové kone v DPOH. Tvorí a hrá pre deti v divadle ZáBaVKa. http://trieskavoku.sk/. Pre Bridgin’ Drama režíroval Just Another Cup of Tea podľa Ivana Stodolu a tiež Slučku pre dvoch.

 • Zuzana Kolejáková
  Zuzana KolejákováÚprava a dramaturgia

  Zuzana vyštudovala mediálnu komunikáciu v Trnave a divadelnú dramaturgiu na VŠMU u prof. Vajdičku. Založila a vedie divadlo pre deti a mládež Divadlo ZáBaVKa, ktoré je jej autorskou doménou. Bridgin’ Drama začínala so scénickými čítaniami pod jej vedením a dramaturgicky a režijne pripravila aj inscenáciu Tajovského Ženského zákona, dramaturgicky sa podieľala na incenácii Slučka pre dvoch. Hrá a píše  pre deti v divadle ZáBaVKa. Robí asistentku réžie na seriáloch a reláciách. Už pár rokov je najmä mama. http://divadlozabavka.sk/

 • Adam Dekan (1986)
   Adam Dekan (1986)Hudba

   Som rodák z Trnavy. Založil som hudobný projekt Gladia Moony, ktorý získal pozitívny ohlas u kritikov a predstavil sa na viacerých domácich i zahraničných festivaloch. Pôsobil som vo viacerých hudobných formáciách, participoval na niekoľkých vokálnych i elektronických albumoch, na početných filmových projektoch a divadelných predstaveniach.

  • Ondrej Kaprálik
    Ondrej KaprálikAutor svetelneho dizajnu

    Som nepokojný umelec, ktorému nechití nuda. To ma vedie k tomu, že doslova skáčem medzi profesiami herca (A. Camus: Caligula, J.M.Synge: Playboy of the Western World, J. Whedon: Dr. Horrible’s Sing-Along Blog), hlasového herca, divadelného režiséra (M.Ravenhill: Citizenship, M. Hamlisch, N.Simon: They´re Playing Our Song), vedúceho perfomera či autora svetelného dizajnu (P. Hammel, M. Varga, A. Vášová: Cyrano z predmestia, P. Hamilton: Gas Light) . Som absolvent odboru divadelná réžia na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V divadelnej sezóne 2018/2019 som bol som členom nominačného výboru Ceny Akadémie divadelných tvorcov a v sezóne 2019/2020 som výkonným manažérom udeľovania tohto ocenenia.

   Herci

   • Daniel Hall
     Daniel HallHerec

     Som Daniel Hall, pôvodom z Oxfordu. Aktuálne žijem a pracujem v Bratislave. Som poloprofesionálny herec – vystupoval som na javiskách vo Veľkej Británii, v Maďarksu, v Českej republike, či v Indii. Okrem toho pôsobim ako režisér a producent. V Budapšeti som hral v niekoľkých poloprofesionálnzch divadlách, realizoval som projekty s medzinárodnými súbormi. Inscenovali sme diela Václava Havla, Tesnnessee Williamsa i Davida Mameta. V roku 2015 som reprezentoval Maďarsko na Medzinárodnom festival rozprávačov v indickom Dillí, kde som prekladal a hral príbehy pre deti z pera jedného maďarského autora. Zahral som si epizódne úlohy v televíznom seriály, ktorý sa točil v Budapešti. Okrem toho som si zahral v psychologických výcvikových videách Gideona Richtera. S Bridgin´ Drama som sa zúčastnil jeho festivalu v roku 2017. Odvtedy som dokončil filmovanie reklamy pre BKIS.

     Moja každodenná práca spočíva vo výchove a vzdelávaní mladých ľudí. Spolupracujem s Akadémiou múzických umení v Bratislave, kde vediem výcviky v komunikačných a prezentačných zručnostiach v anglickom jazyku pre rektora, pedagógov i študentov. Spolupracujem tiež s Edudrama na rozvoji intekultúrneho povedomia u detí a mládeže. A napokon som aj učiteľom ELIT kids v rámci CLIL (Content and Language Integrated Learning) na niekoľkých štátnych základných školách.

    • Gregory Fabian
     Gregory FabianHerec

     Keďže sa všetci štyria Gregovi starí rodičia narodili na Slovensku, veľmi ho teší spolupracovať s Bridgin’ Drama. Greg je newyorský právnik, ktorý sa usídlil v Bratislave, a ktorý pracuje v oblasti ľudskoprávneho práva v strednej a juhovýchodnej Európe. V predchádzajúcom živote bol profesionálnym hercom v New York City. Účinkoval vo viac ako 40 divadelných produkciách v Off-Broadway (divadlá v New York City menšie ako Broadway divadlá a s kapacitou 100-499 diváčok a divákov) a Off-Off-Broadway divadlách (do 99 diváčok a divákov). Tiež hral v letnom divadle na Cape Cod v Massachusetts, ako aj v štátoch Illinois a Indiana, a v univerzitnom a komunitnom divadle. V Off-Broadway divadle účinkoval spolu s Rayom Wisom (Twin Peaks, Good Night and Good Luck) a Jonathanom Frakesom (Star Trek – The Next Generation) v hre The Hairy Ape od Eugena O’Neilla. V Off-Off-Broadway divadle účinkoval v hre Caesar – inscenácii o Júliovi Cézarovi v modernom šate – spolu s Brianom Dennehym (držiteľom Emmy a Zlatého glóbusu). V poslednom čase účinkoval najmä v bratislavskom anglickom divadelnom zoskupení Bridgin’ Drama a vo Forum Theater – Theater of the Oppressed Workshop. Získal titul Bachelor of Arts (bakalár umenia) v odbore divadlo na Millikin University v Decaturi, štáte Illinois a titul Master of Fine Arts (magister umenia) v odbore herectvo na Ohio University v Athens, štáte Ohio v rámci Tréningového programu pre profesionálnych hercov Boba Hobbsa. Je členom Asociácie hereckého majetku a Spolku filmových hercov – Americkej federácie televíznych a rozhlasových umelcov. Viac o Gregory Fabian

    • Nevena Popovic
      Nevena PopovicHerečka

      Namiesto toho, aby som o sebe písala, rozhodla som sa osloviť iných, keďže ma poznajú lepšie ?
      No a toto je výsledok – v podstate môj životopis …
      Nevena je tvorivá, invenčná – tieto črty prejavuje vo všetko, na čo siahne … je empatická, starostlivá a skvelá priateľka (dokocna aj pre svojich najúhlavnejších nepriateľov … ak treba), niekedy je aj poriadna potvora, no vždy to dáva zmysel …
      Je skúsená jazyková lektorka a odborníčka na komunikáciu. Učila osobne aj online. V poslednej dobe sa jej darí napredovať v zvládaní rovnováhy medzi prácou a osobným životom …
      Okrem toho, že učí angličtinu, je matkou dvoch tinédžerov, hrdou „mamou“ dvoch psích pouličných zmesiek so srbskou krvou a adoptívnou „mamou“ dvoch rozkošných mačiek pôvodom zo Slovenska.
      A hoci v minulosti mala veľa do činenia s divadlom, Bukovčanova Slučka pre dvoch bude jej hereckým debutom. ?

     • Angelika Horváthová
       Angelika HorváthováHerečka

       Pred niekoľkými rokmi som sa rozhodla zmeniť život a venovať sa jedinému, po čom som vždy túžila – činohernému divadlu. Keď sa nad tým zamyslím, umenie bolo odjakživa mojím koníčkom. Poézia, knihy, divadlo, film – skrátka, všetko ma teší. Nechcela som však zostať navždy len vášnivou obdivovateľkou hercov a herečiek. Mojím snom bolo a je stať sa súčasťou toho všetkého – stať sa herečkou. Preto som sa pridala k súboru TANDEM a divadlu Bridgin’ Drama v Bratislave. Som tiež autorkou krátkych divadelných scenárov a podieľala som sa na niekoľkých hereckých projektoch.

      Radi prídeme zahrať aj k vám, mimo zverejnených dátumov. Objednajte si predstavenie do vášho mesta či školy.