O hre

 

SLUČKA PRE DVOCH
(alebo Ďalšia domáca slovenská šibenica)

Istá doba si žiada istý strach. Ale vyzerá to tak, že strach pred skorumpovaným svetom je hlbšej povahy a v každej dobe má rovnaký priebeh. A strach môže spravodlivého človeka zahnať bárs aj na povalu, pod zem, pod sukňu. Pred skorumpovaným svetom. A vzťahový trojuholník v príbehu Ivana Bukovčana sa ani nemusel stať. Ide iba o to, kto sa kde s kým stretol, alebo komu kto čo naozaj verí. Kde je hranica reality a sna? Pravdy a lži? Ako sa skrývame pred strachom my dnes? Aj o tom, že každý máme svoje ulity, akí sme egoisti a zatrpknutí maniaci, je príbeh slovenskej klasiky hranej po anglicky na motívy hry Slučka pre dvoch alebo domáca šibenica autora Ivana Bukovčana. V úprave Zuzany Kolejákovej a preklade Lucie Faltin pre Bridgin’ Drama režíruje Vojtech Koleják.

Hudba: Adam Dekan

Produkcia: Bridgin’ Drama

Autor: Ivan Bukovčan

Autor svetelneho dizajnu: Ondrej Kaprálik

Preklad: Lucia Faltin

Úprava a dramaturgia: Zuzana Kolejáková

Koncept a réžia: Vojtech Koleják

Hrajú:
Angelika Horváthová
Nevena Popovic
Greg Fabian
Daniel Hall

Najbližšie hráme


Repríza: V stredu 25.5. 2022 doobeda v DPOH Bratislava – pre školy

Repríza: V stredu 25.5. 2022 doobeda v DPOH Bratislava – pre všetkých

Inscenačný tím

 • Vojtech Koleják
   Vojtech KolejákKoncept a réžia

   Vojtech vyštudoval Prírodovedeckú fakultu odbor učiteľstvo matematika a chémia a divadelnú réžiu a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave u prof. Strniska a doc. Ondrisku. Venuje sa presahu divadla do bežného života, pouličnej performancii, aplikovanému divadlu, pod značkou Trieska v oku a interaktívnemu a edukatívnemu divadlu pre deti a mládež Divadlo ZáBaVKa, ktoré vedie spolu s manželkou dramaturgičkou a režisérkou Zuzanou Kolejákovou. Pre Bridgin’ Drama režíroval Just Another Cup of Tea podľa Ivana Stodolu.

  • Zuzana Kolejáková
    Zuzana KolejákováÚprava a dramaturgia

    Zuzana vyštudovala mediálnu komunikáciu v Trnave a divadelnú dramaturgiu na VŠMU u prof. Vajdičku. Založila a vedie divadlo pre deti a mládež Divadlo ZáBaVKa, ktoré je jej autorskou doménou. Bridgin’ Drama začínala so scénickými čítaniami pod jej vedením a dramaturgicky a režijne pripravila aj inscenáciu Tajovského Ženského zákona. Vedie na ZUŠ v Senci Literárno-dramatický odbor a spolu s deťmi získali množstvo ocenení.

   • Adam Dekan (1986)
     Adam Dekan (1986)Hudba

     Som rodák z Trnavy. Založil som hudobný projekt Gladia Moony, ktorý získal pozitívny ohlas u kritikov a predstavil sa na viacerých domácich i zahraničných festivaloch. Pôsobil som vo viacerých hudobných formáciách, participoval na niekoľkých vokálnych i elektronických albumoch, na početných filmových projektoch a divadelných predstaveniach.

    • Ondrej Kaprálik
      Ondrej KaprálikAutor svetelneho dizajnu

      Som nepokojný umelec, ktorému nechití nuda. To ma vedie k tomu, že doslova skáčem medzi profesiami herca (A. Camus: Caligula, J.M.Synge: Playboy of the Western World, J. Whedon: Dr. Horrible’s Sing-Along Blog), hlasového herca, divadelného režiséra (M.Ravenhill: Citizenship, M. Hamlisch, N.Simon: They´re Playing Our Song), vedúceho perfomera či autora svetelného dizajnu (P. Hammel, M. Varga, A. Vášová: Cyrano z predmestia, P. Hamilton: Gas Light) . Som absolvent odboru divadelná réžia na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V divadelnej sezóne 2018/2019 som bol som členom nominačného výboru Ceny Akadémie divadelných tvorcov a v sezóne 2019/2020 som výkonným manažérom udeľovania tohto ocenenia.

     Herci

     • Daniel Hall
       Daniel HallHerec

       Som Daniel Hall, pôvodom z Oxfordu. Aktuálne žijem a pracujem v Bratislave. Som poloprofesionálny herec – vystupoval som na javiskách vo Veľkej Británii, v Maďarksu, v Českej republike, či v Indii. Okrem toho pôsobim ako režisér a producent. V Budapšeti som hral v niekoľkých poloprofesionálnzch divadlách, realizoval som projekty s medzinárodnými súbormi. Inscenovali sme diela Václava Havla, Tesnnessee Williamsa i Davida Mameta. V roku 2015 som reprezentoval Maďarsko na Medzinárodnom festival rozprávačov v indickom Dillí, kde som prekladal a hral príbehy pre deti z pera jedného maďarského autora. Zahral som si epizódne úlohy v televíznom seriály, ktorý sa točil v Budapešti. Okrem toho som si zahral v psychologických výcvikových videách Gideona Richtera. S Bridgin´ Drama som sa zúčastnil jeho festivalu v roku 2017. Odvtedy som dokončil filmovanie reklamy pre BKIS.

       Moja každodenná práca spočíva vo výchove a vzdelávaní mladých ľudí. Spolupracujem s Akadémiou múzických umení v Bratislave, kde vediem výcviky v komunikačných a prezentačných zručnostiach v anglickom jazyku pre rektora, pedagógov i študentov. Spolupracujem tiež s Edudrama na rozvoji intekultúrneho povedomia u detí a mládeže. A napokon som aj učiteľom ELIT kids v rámci CLIL (Content and Language Integrated Learning) na niekoľkých štátnych základných školách.

      • Gregory Fabian
        Gregory FabianHerec

        Všetci štyria Gregorvi starí rodičia sa narodili na Slvoensku. Greg právnik pôvodom z New Yorku, ktorý sa pred rokmi udomácnil v Bratislave, aby sa venoval medzinárodnému právu so zameraním na ľudské práva v Strednej a Juhovýchodnej Európe. Zároveň je vyštudovaný profesionálny herec – hereckému umeniu sa venoval počas svojho života v New Yorku. Jeho herecké portfólio obsahuje vyše 40 divadelných inscenácií v New Yorku a inde v USA. Niekoľko rokov pôsobí v Bridgin’ Drama, ako aj vo Forum Theater – divadelnom workshope pre utláčaných. Je členom americkej Komory filmových hercov a Americkej federácie televíznych a rozhlasových umelcov.

       • Nevena Popovic
         Nevena PopovicHerečka

         Namiesto toho, aby som o sebe písala, rozhodla som sa osloviť iných, keďže ma poznajú lepšie ?
         No a toto je výsledok – v podstate môj životopis …
         Nevena je tvorivá, invenčná – tieto črty prejavuje vo všetko, na čo siahne … je empatická, starostlivá a skvelá priateľka (dokocna aj pre svojich najúhlavnejších nepriateľov … ak treba), niekedy je aj poriadna potvora, no vždy to dáva zmysel …
         Je skúsená jazyková lektorka a odborníčka na komunikáciu. Učila osobne aj online. V poslednej dobe sa jej darí napredovať v zvládaní rovnováhy medzi prácou a osobným životom …
         Okrem toho, že učí angličtinu, je matkou dvoch tinédžerov, hrdou „mamou“ dvoch psích pouličných zmesiek so srbskou krvou a adoptívnou „mamou“ dvoch rozkošných mačiek pôvodom zo Slovenska.
         A hoci v minulosti mala veľa do činenia s divadlom, Bukovčanova Slučka pre dvoch bude jej hereckým debutom. ?

        • Angelika Horváthová
          Angelika HorváthováHerečka

          Pred niekoľkými rokmi som sa rozhodla zmeniť život a venovať sa jedinému, po čom som vždy túžila – činohernému divadlu. Keď sa nad tým zamyslím, umenie bolo odjakživa mojím koníčkom. Poézia, knihy, divadlo, film – skrátka, všetko ma teší. Nechcela som však zostať navždy len vášnivou obdivovateľkou hercov a herečiek. Mojím snom bolo a je stať sa súčasťou toho všetkého – stať sa herečkou. Preto som sa pridala k súboru TANDEM a divadlu Bridgin’ Drama v Bratislave. Som tiež autorkou krátkych divadelných scenárov a podieľala som sa na niekoľkých hereckých projektoch.

         Radi prídeme zahrať aj k vám, mimo zverejnených dátumov. Objednajte si predstavenie do vášho mesta či školy.